>> Hlavní stránka >> ECDL >> ÚvodTestovací středisko
Katedra informatiky a počítačů
Přírodovědecká fakulta
Ostravská univerzita v OstravěECDL akreditované středisko

ECDL (European Computer Driving Licence) je mezinárodně uznávaná objektivní standardizovaná metoda pro ověření počítačové gramotnosti. Zjišuje pomocí praktických testů, zda uchazeč zvládá dovednosti efektivně využívat základní informační technologie.

Koncept ECDL (v mimoevropských zemích označován jako ICDL) vznikl v západní Evropě jako reakce na problémy spojené s prudkým rozvojem informačních technologií. Bylo třeba definovat pojem počítačová gramotnost a stanovit objektivní minimum znalostí, které člověk potřebuje, aby mohl informační technologie, zejména výpočetní techniku a její programové vybavení, úspěšně a efektivně využívat. Koncept ECDL/ICDL se neustále rozšiřuje a k 1.11.2008 je aktuálně využíván ve 148 zemích. Přehled jednotlivých zastoupení naleznete zde.

Úspěšní absolventi všech ECDL testů získají doklad o dosažení mezinárodně uznávané kvalifikace pro práci s počítačem – ECDL Certifikát, který je v rámci států Evropské unie doporučen a používán jako standard základní počítačové vzdělanosti. Tento certifikát deklaruje, že jeho držitel úspěšně absolvoval mezinárodní testy a aktivně zvládá základní praktické dovednosti pro všestrannou a efektivní práci s počítačem. Je určen pro běžné uživatele, u kterých se nepředpokládá předchozí hlubší vzdělání ani znalosti z oblasti počítačové techniky.

Termíny testováníNevyhovují Vám termíny?
Napište nám svůj návrh.K o n t a k t
Bc. Gabriela Peroutková
asistentka manažera Gabriela.Peroutkova@osu.cz
Při kontaktování uveďte předmět zprávy "ECDL".
TOPlist